2013-06-01, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

A-klasa, XXIII kolejka: 1.06.2013r. g. 17:00; Reda

Celtic Reda - Sztorm Mosty 0:7 (0:3)

Bramki: M. Michalski 5', M. Maszota 10', R. Styn 37' (k.), P. Augustowski 53', M. Freiberg 59', Ł. Godlewski 75', P. Chełmikowski 82'.

Żółte kartki (Sztorm): D. Kaleta (faul),

Czerwona kartka: Celtic 36' (przerwanie korzystnej akcji przeciwnika - wybicie piłki lecącej do bramki ręką).

Nie zagrali: M. Kraiński [M].

Widzów: ok. 40 (w tym 10 Sztorm).

Sztormowcy przyjechali do Redy pewni siebie, a zarazem wyluzowani. Jasne dla ekipy z Mostów było, iż ten mecz po prostu trzeba było wygrać. Już w 4 minucie spotkania Sebastian Kurdziel podawał do wychodzącego Tomasza Czaplickiego, jednak strzał młodego zawodnika minął słupek o kilka centymetrów. Minutę później to Czaplicki podawał, tym razem do Michalskiego, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce. W 10 minucie było już 2:0 dla Sztormu. Najpierw przed polem karnym faulowany był Kurdziel. Błyskawicznie wykonany rzut wolny przez Radosława Styn - podał do Maszoty, a ten pokonał bramkarza gospodarzy. Piłkarze Celticu dopiero w 16 minucie oddali pierwszy strzał na bramkę Sztormu. Sztorm atakował i co kilka minut miał sytuacje do strzelenia kolejnych bramek, jednak brakowało skutecznego wykończenia akcji. W 36 minucie czerwoną kartkę za zagranie ręką i zatrzymanie lecącej do bramki piłki otrzymał zawodnik nr 18 z Redy. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Radosław Styn. Pierwsza połowa - 3:0 dla Sztormu.

Na drugą połowę na boisku zameldował się Patryk Augustowski oraz Paweł Chełmikowski. w 53 minucie Chełmikowski wyprowadził kontrę, wbiegając w pole karne zauważył Augustowskiego wychodzącego z lewej strony, podał a Joker nie miał nic innego do zrobienia jak tylko skierować piłkę do bramki. W 59 minucie rzut wolny dla Sztormu. Freiberg uderza po ziemi bezpośrednio na bramkę i zdobywa gola na 5:0. W 68 minucie szansę na grę otrzymuje Józef Stromski i Marcin Ankiewicz. W 70 minucie żółtą kartkę otrzymuje Dawid Kaleta za faul w obronie. W 75 minucie było już 6:0. Patryk Augustowski podał do wchodzącego w pole karne z prawej strony Łukasza Godlewskiego. W 79 minucie za dyskusje z sędziami żółtą kartką ukarany gracz z nr 10 z Redy. Festiwal strzelecki w 82 minucie zakończył Paweł Chełmikowski trafiając do bramki po zagraniu Patryka Augustowskiego. Bez wątpienia Sztorm był jedenastką zdecydowanie lepszą, atakująca od pierwszej do ostatniej minuty. Zawodnicy Celticu mieli kilka sytuacji, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Graczem meczu można na pewno określić Tomasza Czaplickiego, który przez całe 90 minut walczył o każdą piłkę, a także brał udział w większości stwarzanych przez Sztorm sytuacjach.