2013-10-20, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

IX Kolejka Klasy A

FC Gowidlino - Sztorm Mosty 1:3 (0:1)

Bramki: T. Czaplicki 43', S Kurdziel 60', 63' - sam. 82' (K. Kurdybelski dla Gowidlina).

Skład: K. Graczyk - K. Kurdybelski, R. Mądrzak, Ł. Baran, D. Kaleta - T. Czaplicki (55' R. Kupiec), M. Freiberg, M. Skelnik (68' M. Chełmikowski), S. Kurdziel (75' P. Kurdziel), M. Michalski - S. Karnat (70' P. Augustowski)

Z najdalszego wyjazdowego meczu w tym sezonie Sztormowcy przywieźli zasłużony komplet punktów. W spotkaniu IX kolejki klasy A, pokonali FC Gowidlino 3:1.
Pierwsza połowa była dość wyrównana pod względem ilości dogodnych sytuacji pod bramką rywala. Było ich stosunkowo niewiele, a gra przede wszystkim toczyła się w środku pola, co powodowało, że najwięcej zagrożeń niosły za sobą stałe fragmentu gry. Oba zespoły dość poważniej zagroziły zwłaszcza przy okazji rzutów wolnych. Bardzo groźny strzał z ok. 20 metrów obronił jednak debiutujący w bramce Sztormu K. Graczyk, natomiast gospodarzy po rzucie wolnym z ok. 25 metrów od utraty bramki uratował słupek. Kluczowa akcja dla pierwszej połowy odbyła się już pod jej koniec. W 43 minucie do wybiegającego ze skrzydła T. Czaplickiego prostopadłą piłkę zagrał S. Kurdziel. Tomek bez problemu ją opanował i spokojnie będąc już sam na sam z bramkarzem umieścił ja w siatce.

Pierwszym wartym odnotowania wydarzeniem drugiej części była zmiana T. Czaplickiego za R. Kupca. Radek powrócił w tym meczu do składu po kilkumiesięcznym leczeniu kontuzji i od razu pokazał się z niezłej strony. Niedługo potem byliśmy świadkami decydujących minut tego spotkania. W ciągu kilku minut dwukrotnie do bramki trafił S. Kurdziel. Najpierw dobijając odbity od słupka własny strzał z pola karnego. Następnie po zagraniu od R. Kupca minął dwóch obrońców i strzelił precyzyjnie w dolny róg bramki.

Od tego momentu gra zrobiła się dość otwarta i mocno odkryci gospodarze wielokrotnie dopuszczali do kontrataków Sztormu. Niestety żadnego z nich nie udało się zakończyć zdobyciem bramki. Wynik meczu w 82 minucie ustalił dość niefortunnie K. Kurdybelski, który w zamieszaniu po wyrzucie z autu, próbując wybić piłkę wślizgiem, umieścił ją we własnej siatce.

Po dwóch ligowych porażkach z rzędu, Sztormowcy wreszcie wygrali i wciąż znajdują się w ścisłej czołówce tabeli.

herb Sztorm Mosty Informacje o kadrze Sztorm Mosty

1. Konrad Graczyk
2. Kamil Kurdybelski
3. Robert Mądrzak
4. Łukasz Baran
5. Dawid Kaleta
6. Tomasz Czaplicki  zmiana 55" Radosław Kupiec  (1 asysta)
7. Michał Freiberg kapitan
8. Mariusz Skelnik  zmiana 68" Mateusz Chełmikowski
9. Sebastian Kurdziel kapitan bramka bramka  (1 asysta) ??ta kartka  zmiana 75" Patryk Kurdziel