Logowanie

Aktualności

Sztorm Mosty C1 - UKS Klukowo 8:4 (4:1)

• autor: M_Michal, 2011-04-10 23:35

W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej juniorzy C1 Sztormu Mosty, na Złotych Piaskach pokonali UKS Klukowo 8:4. Mimo osłabionego składu i dość wąskiej kadry (tylko 13 zawodników) udało się odnieść pewne zwycięstwo.

Od samego początku stroną dominującą była drużyna prowadzona przez Michała Michalskiego. Szybko strzelona bramka była tego najjaśniejszym dowodem. Klukowo rzadko przebywało na połowie Sztormowców jednak pomimo to dość szybko zdołało wyrównać. Obrońcy Sztormu w niegroźnej sytuacji lekko zahaczyli napastnika gości, czym dali sędziemu powód do odgwizdania rzutu karnego. Przewaga Sztormu na szczęście była na tyle wyraźna, że nie długo musieliśmy czekać na następne bramki. Szczególnie warta jest podkreślenia bramka na 4:1 strzelona przez A. Stromskiego, który po krótkim rozegraniu rzut wolnego zdecydował się na strzał z około 30m. Piłka lekko niesiona przez wiatr wpadła do siatki tuż przy prawym słupku bramki gości.

Pewne prowadzenie do przerwy spowodowało, że na drugą części Sztormowcy wyszli nieskoncentrowani na 100%. W jednej z pierwszych akcji dali sobie strzelić gola praktycznie nie przeszkadzając w tym przeciwnikom. Bramka ta jednak podziałała na Sztorm jak czerwona płachta na byka. W ciągu 10 minut, miedzy 60 a 70 minutą, z 4:2 zrobiło się 8:2! W tym czasie, niezwykle skuteczny był kapitan Sztormu B. Macholla, który trafił trzykrotnie.

Ostatnie dziesięć minut spotkania to czas o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć. Dała o sobie znać wąska ławka rezerwowych i brak zmienników. Zmęczeni grą w drugiej połowie pod wiatr Sztormowcy nie mieli już zbyt wiele sił. Pozwolili sobie strzelić dwie bramki, nie zdobywając już żadnej.

Patrząc na całe spotkanie z dystansu trzeba uczciwie przyznać, że wynik bardziej cieszy niż gra. Miejmy nadzieję jednak, że w przyszłym tygodniu w meczu z liderem tabeli (Pogoń Lębork) młodzi Sztormowcy również wywalczą trzy punkty.

1'   1:0 Michał Buchert

9'   1:1 (karny)

20'  2:1 Artur Stromski

23'  3:1 Piotr Rogocki (wspaniała akcja prawą stroną i asysta M. Buchert)

33'  4:1 Artur Stromski

------------------------------------------------------

42'  4:2

60'  5:2 Brajan Macholla

62'  6:2 Michał Buchert (dobitka odbitego od poprzeczki strzału zza pola karnego K. Blocha)

65'  7:2 Brajan Macholla

70'  8:2 Brajan Macholla

73'  8:3 (samobójcza)