Czarni Pruszcz Gdański pokonani na własnym boisku!

• autor: aschro, 2018-11-04 14:27

13. kolejka V ligi – Pruszcz Gdański, 4.11.2018 r.
Czarni Pruszcz Gdański - Sztorm Kosakowo 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Malinowski 12., 1:1 Jacek Pieprzyk 78., 1:2 Jacek Pieprzyk 85.

W Pruszczu Gdańskim sprawiliśmy nie lada niespodziankę wygrywając z trzecią drużyną - Czarnymi Pruszcz Gdański - 2:1. Nasz zespół dobrze wszedł w mecz. W pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, jednak do gospodarze jako pierwsi (w 15 minucie), zdobyli bramkę i na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:1. W pierwszej połowie znakomitej sytuacji do wyrównania nie wykorzystał Karol Szumotalski.

W drugiej połowie trener Aleksander Cybulski dokonał trzech zmian, wprowadzając do gry: Jacka Pieprzyka (powracającego po dłuższej przerwie), Pawła Chełmikowskiego i Mirosława Mellera. Zmiany te okazały się niezwykle owocne: drugą połowę rozpoczęliśmy argesywnie i udało nam się stworzyć optyczną przewagę na boisku. Bramkę wyrównującą zdobyliśmy po akcji całego zespołu, a piłkę do bramki, głową, skierował wprowadzony w przerwie Jacek Pieprzyk. Ten sam zawodnik uderzeniem z 16 metrów dał naszemu zespołowi prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca spotkania. W drugiej połowie mieliśmy więcej dogodnych sytuacji; najlepszej nie wykorzystał Wojciech Gałązka. Gospodarze, już w końcowych minutach, mieli stuprocentową okazję do uratowania punktu, jednak fatalnie spudłowali nie trafiając z kilku metrów do pustej bramki.

Trener kolejny raz miał okazję do pochwał dla całej drużyny, która już od kilku meczów gra jak kolektyw. Kadra jest stabilna (choć z powodu choroby nie mógł zagrać Tomasz Czaplicki, ale do treningów powrócił Jakub Wróblewski). Cieszy kolejny młodzieżowiec w drużynie - Szymon Wiatrowski, który rozegrał 20 minut poprawnego spotkania, a bramkarz Eryk Skulich rozegrał najlepszy mecz w tej rundzie. Zespół Czarnych był bez wątpienia wymagającym przeciwnikiem, więc tym bardziej cieszy kolejne - już piąte z rzędu - ligowe zwycięstwo Sztormu.

Czarni: Kacper Dąbrowski – Tomasz Poźniak, Tomasz Zawadziński, Jakub Malinowski, Sebastian Zawada, Mateusz Szlija, Kamil Kusz, Krystian Guzowski, Michał Brzoska, Jakub Pelowski, Michał Kowalczyk.

Sztorm: Eryk Skulich – Maciej Scharmach, Przemysław Promiński (81. Szymon Wiatrowski), Wojciech Gałązka (64. Paweł Chełmikowski), Aleksander Paluch, Radosław Styn, Błażej Białek (64. Mirosław Meller), Mateusz Polechoński, Tomasz Rytlewski, Mateusz Standura, Karol Szumotalski (64. Jacek Pieprzyk).

ż.k.: K.Kusz, K.Guzowski, M.Szlija – P.Chełmikowski