ARKA GDYNIA WYGRAŁA KOSAKOWO CUP 2013!

• autor: Andrzej_S, 2013-08-25 19:38

Puchar KOSAKOWO CUP 2013 trafia do ARKI GDYNIA. Drugie miejsce zajął UKS ŚREM, a trzecie STADION ŚLĄSKI CHORZÓW.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Szołomnicki (Arka Gdynia). Nagrodę dla najlepszego strzelca otrzymał Grzegorza Glapka (Stadion Śląski Chorzów)Najlepszym bramkarzem wybrany został Hubert Antkowiak (UKS ŚREM), który w całym turnieju tylko raz musiał wyciągać piłkę z własnej siatki.

Pierwszy ogólnopolski turniej Kosakowo Cup niewątpliwie można uznać za udany. Organizacyjnie wszystko było dopięte na ostatni guzik, a do pełni szczęścia zabrakło tylko trochę wyższego miejsca naszej drużyny.

Drużyny, które brały udział w turnieju chwaliły świetnie przygotowane boiska, a opiekunowie byli miło zaskoczeni odległością do plaży. Nawet pogoda była jak na zamówienie. Ogólnie, od gości nie usłyszeliśmy ani jednej negatywnej opinii, więc nawet jeśli wynikało to tylko z grzeczności, to i tak jest to spory sukces.

Sportowo, zdecydowanie Arka wybijała się ponad resztę zespołów. Na 10 meczów podopieczni Pawła Wypija zremisowali tylko jeden i stracili tylko dwa gole. Drugiego dnia Arkowcy bezbramkowo zremisowali z UKS-em Śrem. Drużyna z Wielkopolski do grupy walczącej o miejsca 1-6 weszła dopiero z 3 miejsca, jednak w grupie mistrzowskiej, oprócz wspomnianego remisu wygrała wszystkie mecze i zasłużenie zajęła 2 miejsce. O niedosycie może mówić Polonez Warszawa, który pierwszy dzień zakończył z czterema zwycięstwami i remisem, natomiast w niedzielę zdołał zdobyć tylko jeden punkt i ostatecznie zakończył rozgrywki dopiero na miejscu 5.

Najwięcej emocji towarzyszyło oczywiście występom gospodarzy. Młodzi Sztormowcy- co było wyraźnie widać- dopiero oswajają się z grą na dużym boisku. W związku z tym naszym chłopakom brakowało trochę doświadczenia pod bramką przeciwników. Przy odrobinie szczęścia kilka meczów mogło się skończyć korzystniejszymi rezultatami. Sztorm trzy mecze zremisował i trzy przegrał różnicą jednego gola. Na pochwałę zasługuje jednak styl gry gospodarzy, który musi zaprocentować w przyszłości. Sztormowcy wyraźnie preferują grę krótkimi podaniami i konsekwentnie budują akcje, spokojnie wyprowadzając piłkę spod swojej bramki.

Zarówno drużyna prowadzona przez Łukasza Godlewskiego i Daniela Kuplickiego, jak i organizatorzy Kosakowo Cup 2013 zebrali cenne doświadczenie, które spowoduje, że druga edycja turnieju będzie jeszcze bardziej udana.

Relacja z pierwszego dnia turnieju (kliknij)>>>

Relacja z drugiego dnia turnieju (kliknij)>>>

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU (w rozwinięciu):

1. ARKA GDYNIA

2. UKS ŚREM

3. STADION ŚLĄSKI CHORZÓW

4. CRACOVIA

5. POLONEZ WARSZAWA

6. OLIMPIA ELBLĄG

7. ZAWISZA BYDGOSZCZ

8. KKS KALISZ

9. AP 16 GDYNIA

10. ELANA TORUŃ

11. SZTORM MOSTY

12. GDYŃSKA AP DĄBROWA

Podsumowanie turnieju przygotowali - Paweł Formella i Andrzej Śliwiński.

autor: ~Ole 2013-08-25 23:14:08

avatar Tak jest ! Wielkie brawa dla pomysłodawcy turnieju - Piotra Fosa i pana Prezesa Antoniego, który tez sporo sie napracował, zeby tak to wygladało!!!

autor: ~Turniejowiec 2013-08-26 14:39:31

avatar Znakomity turniej!
Brawa dla organizatorów.

autor: ~maciasc 2013-08-26 21:43:34

avatar Wielkie uznanie dla organizatorów super turniej pozdrowienia z torunia

autor: Andrzej_S 2013-08-27 06:28:46

Profil Andrzej_S w Futbolowo Zdjęcia z turnieju już są.
Można je zobaczyć wchodząc do zakładki Galeria zdjęć w lewym menu strony.

Niebawem także podamy linki do zdjęć wrzuconych przez Arkę Gdynia i fanów Gdyńskiego Klubu.