A-klasa: Sztorm demoluje 6:1!

• autor: Andrzej_S, 2013-04-20 17:53

A-klasa, XVI kolejka: 20.04.2013r. g. 16:00; Złote Piaski, Kosakowo

Sztorm Mosty - Nörda Karwia 6:1 (2:0)

Bramki: M. Freiberg 33', 48', Ł. Baran 35', M. Michalski 71', P. Kurdziel 76', M. Buchert 90' - Norda 58'.

Sztorm: B. Kortas - K. Kurdybelski (83' M. Ankiewicz), K. Komorowski, Ł. Baram [M], D. Kaleta - Ł. Godlewski - M. Michalski (75' M. Buchert [M]), M. Freiberg, S. Karnat, R. Styn (21' P. Chełmikowski)- P. Kurdziel (76' A. Stromski[M]).

Żółte kartki (Sztorm): M. Michalski.

Widzów: ok. 100.

Nie zagrali: S. Kurdziel [uraz], R. Tomaszewicz [br], M. Kraiński [M].

Poza kadrą: J. Stromski [br], R. Kupiec [kontuzja], T. Czaplicki [M], M. Maszota [wyjazd], P. Augustowski [kontuzja].

Spotkanie rozpoczęło się z małym opóźnieniem ale za to podoga w to sobotnie popołudnie dopisywała. Pierwszy kwadrans drużyna Sztormu ostro zaatakowała oddając kilka strzałów jednak nie były to strzały celne. Piłka niemalże nie opuszczała połowy gości. Po tym czasie kontuzji doznał najlepszy strzelec drużyny Radosław Styn. Musiał on opuścić boisko. Przez kolejne dziesięc minut to Norda "siedziała" na połowie Sztormu i miała swoje okazje. Z przebiegu całego meczu był to najlepszy okres tej drużyny oraz wtedy gdy trafili bramkę i przez kolejnych pięc minut grali bardzo ofensywnie licząc na drugiego gola. Po upływie trzydziestu minut Sztorm mocniej zaatakował i to przyniosło rezultat w postaci dwuch bramek. Przez ostatnie dziesięc minut obie drużyny grały na wyrównanym poziomie.

Druga część rozpoczęła się od pięknego trafienie Faziego głową po inealnym dośrodkowaniu Dawida Kalety. Niewiele później wydarzyło się coś niewiarygodnego. Bramkarz Sztormu wybiegł z własnej bramki na podad czterdzieści metrów od niej. Chciał wybić piłkę ale skiksopwał i rywal po szybkim przejęciu piłki uderzył w stronę bramki stojąc trzy metry od linii środkowej boiska. Padła głupia bramka i w szeregi Sztormowców wdarła się nierwowośc, a było przecież 3:1. Wszystko uspokoiła bramka na 4:1, a jej efektem było trafienie na 5:1. Ostatnie pięć minut to kilka dogodnych sytuacji gospodarzy na bramkę, którzy mylili się minimalnie, bądź trafiali w sposób łatwy do obrony. Między słupki zdołał trafić jeszcze debiutujący w seniorskiej piłce Michał Buchert. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugą bramkę mogli zdobyć goście, jednak ich zawodnik był nieco zdezorientowany sytuacją, że znalazł się szesnaście metrów przed bramką z piłką nie mając przed sobą już nikogo. Uderzył dość nerwowo i piłka minimalnie minęła słupek.

Norda pozostaje nadal na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Jednak jeśli będą konsekwentni w swojej grze tak jak momentami w spotkaniu przeciwko Sztormowi to nie jednej drużynie jeszcze przyprawią sporo kłopotu.

Debiutujący Michał Buchert zaliczył debiut marzenie nie jednego zawodnika. A może i nawet przewyższył jego wyobrażenia? Pojawił się na boisku na kwadrans przed końcem i będąc na boisku zaledwie drugą minutę zanotował już asystę zgrywając piłkę łową w środek pola karnego do Patryka Kurdziela. A w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdobył swojego pierwszego gola w seniorskich rozgrywkach. Tym samym stał się najmłodszym zawodnikiem Sztormu, który zdobył gola! W momencie strzelenia bramki miał 17 lat i 51 dni. Mało tego. Także pod innym względem jest rekordzistom. Jak patrzymy w karty historii to popularny Karaś strzelił najszybciej bramkę dla Sztormu w swoim debiucie. Potrzebował 15 minut. GRATULUJEMY!

Do kadry Sztormu powrócili już po odbytej w XV kolejce pauzie za kartki Sebastian Karnat i Michał Freinerg. Fazi wiosnę rozpoczą zatem doskonale strzelając dwie bramki. Sebastian natomiast po tym spotkaniu może mieć pretensje jedynie sam do siebie, że nie wykorzystał żadnej z sytuacji które miał. To nie był jego dzień. Ale limit pecha chyba już wyczerpał na tę rundę. W nastęnym meczu już powinny być bramki w jego wykonaniu.

Po spotkaniu bramkarz Bartosz Kortas prosił o przekazanie kibicom, że przeprasza na swój błąd w konsekwencji którego drużyna straciła w bardzo głupi sposób bramkę.

Oceny zawodników>>>

Relacja minutowa:

6:1 dla drużyny Sztormu Mosty!

Po wznowieniu gry sędzia zakończył spotkanie.

90+2 minuta Obrońcy Sztormu grają bardzo wysoko i popełniają błąd. Napastnik Karwi dostaje piłkę sam na sam. Kortas wychodzi przed pole karne i popełnia błąd. Piłka go minęła, za nią podążał z resztkami sił zawodnik gości. Zdecydował się uderzyć z pierwszej i nie trafił do pustej bramki z szesnastego metra.

90+1 minuta Sebastian Karnat uderza z najbliższej odległości. Jakimś cudem bramkarz broni i wybija piłkę na rożny.

90 minuta Artur Stromski oddał strzał niestety prosto w bramkarza.

90 minuta 6:1! Autorem bramki debiutujący Michał Buchert. Strzelił braz, bramkarz wybił przed siebie i przy dobitce "Karaś" nie dał mu szans mocnym strzałem pod poprzeczkę. Bramki by nie było gdyby nie podanie Pawła Chełmikowskiego, który miał przed sobą bramkarza i mógł strzelać ale zauważył kolegę nabiegającego z lewej strony i do niego podał.

89 minuta Nieudana próba strzału zawodnika z Karwi. Zdecydowanie nie tak chciał uderzyć.

85 minuta Podwójna zmiana w drużynie Nordy.

85 minuta Freiberg próbuje skompletować hat-tricka. Uderza jednak minimalnie nad poprzeczką.

84 minuta Akcja skrzydłem Artura Stromskiego. Strzela przy słupku. Dobrze ustawiony bramkarz łapie.

83 minuta Zmiana w Sztormie. Schodzi Kamil Kurdybelski. W jego miejsce debiutujący w tym sezonie w lidze Marcin Ankiewicz.

83 minuta Tym razem spalony gości.

82 minuta Godlewski do Karnata. Ten na spalonym.

77 minuta Pierwsza akcja Nordy po dłuższym czasie. Rzut rożny. Po dośrodkowaniu mocny strzał znacząco od bramki.

Następnie zamiana. Schodzi strzelec bramki. W jego miejsce Artur Stromski po raz drugi w meczu seniorów.

76 minuta 5:1! Bramkę zdobywa Patryk Kurdziel.

75 minuta Patryk Kurdziel dostaje piłkę sam na sam, bramkarz nieco szybszy ale nabija go, a ten zdezorientowany nie wiedział gdzie piłka.

Kolejna akcja Sztormu Godlewski strzela tuz przy slupku

Dawid Kaleta oddaje strzal na bramke alez wielkim trudem broni bramkarz Nordy.

75 minuta Druga zmiana w Sztormie. Michal Michalski opuszcza boisko a w jego miejsce pojawia się Michał Buchert.

SZTORM MOSTY 4:1 NORDA KARWIA

Świetnie prostopadle podanie do Michalskiego, ktory strzalem w dlugi rog pokonal bramkarza.

71 minuta GOOOOOOL

W drugiej czesci meczu Sztorm dluzej utrzymuje sie przy pilce ale to Norda stwarza wieksze zagrozenie.

z drugiej strony swietna sytuacje marnuje Karnat.

64 minuta kolejna akcja Nordy jednak strzal z pola karnego zablokowal Kurdybylewski. Gdyby nie on bylby gol.

jednak bez zagrozenia dla bramki

61 minuta meczu rzut rozny dla Nordy

GOOOOOL SZTORM 3:1 NORDA

58 minuta fatalna interwencja Kortasa który wyszedl niemal na srodek boiska. Tam zawodnik Nordy przejąl pilke i strzelil z daleka do pustej bramki.

56 minuta prostopadle podanie do Karnata jednak ten dosrodkowuje niecelnie

54 minuta kiks Michalskiego, ktory spowodowal zamieszanie w polu karnym Sztormu. Jednak pilka ostatecznie znalazla sie w koszyczku bramkarza

Zółta oczywiście

Kartka dla Michalskiego za dyskusje

50 minuta strzal P. Kurdziela bez zadnego problemu wylapuje bramkarz

GOOOOOOOOL SZTORM 3:0 NORDA

48 minuta i mamy bramkę, której autorem jest Michał Freiberg. To jego drugi gol w meczu

47 minuta meczu akcja toczy sie glownie w srodkowej strefie boiska gdzie zawodnicy walcza o pilke

Na boisku leży Michalski. Doznał jakiegoś urazu.

Akcja Sztormu ale piłka po strzale poszła ponad bramką

Zawodnicy wychodzą na drugą połowę. Wznawia Sztorm.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w 42 minucie kiedy to bramkarz złapał piłkę z akcji i podał ją do kolegi w polu karnym. Sztorm zagrał wysokim presingiem. Blisko przejęcia piłki był Freiberg ale sędzia przerwał grę i kazał wznowić bramkarzowi z piątki. Czy sędzia uznał że piłka wcześniej opuściła boisko?

Koniec pierwszej połowy. Wynik do przerwy 2:0.

Chwilę później z przed pola karnago uderza Patryk Kurdziel - 2 metry nad poprzeczką.

44 minuta Kurdziel podaje do Karnata. Ten uderza technicznie i piłka trafia w słupek.

41 minuta. Rożna dla Sztormu. Strzału z dystansu próbuje Komorowski. Nad bramką.

40 minuta. Dośrodkowuje Baran na dziesiąty metr. Strzela głową Freiberg. Bramkarz piękną paradą łapie piłkę.

38 minuta Strzału z szesnastu metrów próbuje lewą nogą Karnat - nad bramką.

Tym razem z rożnego nic nie wyszło.

37 minuta Michalski dośrodkowuje z wolnego. Obrońca na rożny.

Piłka wrzucona bardzo głęboko na zamknięcie, głową do środka zagrywa Godlewski i z 5 metrów głową strzela Łukasz Baran. Piłka między nogami bramkarza trafia do siatki! 2:0!!!!!

35 minuta rzut rożny dla Sztormu.

33 minuta Strzela z 4 metrów ślizgiem Freiberg i 1:0 dla gospodarzy.

30 minuta Strzał Sztormu, bramkarz broni z trudem. Sędzia odgwizduje spalonego.

29 minuta Nieudana próba strzału "Piżmola".

5 minuta Pierwszy rzut rożny dla Karwi.

Wiemy że przyczyną opuszczenia boiska przez Radka jest uraz pachwiny.

21 minuta Zmiana w Sztormie. Boisko opuścić musi kontuzjowany Radosław Styn. W jego miejsce Paweł Chełmikowski.

17 minuta Fauluje Godlewski. Sędzia przerywa korzystną akcję gości.

16 minuta. Z około 35 metra strzał przy słupku Kurdybelskiego.

15 minuta Pierwsza wrzutka Nordy. Dośrodkowanie wybija głową Baran.

11 minuta Dobra akcja Sztormu. Na ósmym metrze strząłu nie oddaje Michalski, Kurdziel także i odgrywa na jedenasty metr do Freiberga, ten do boku do Styna. Piłka wybita na 20 metr i strzału próbuje Godlewski. Uderza niecelnie obok słupka.

10 minuta Styn fauluje rywala. Rzut wolny na połowie gości.

8 minuta Na boisku leży zawodnik gości z nr 9. Sędzia przerywa grę.

7 minuta Ponownie słychać z trybun - Hej Sztorm Mosty!

6 minuta Celny strzał oddaje Freiberg. Strzał w środek bramki.

5 minuta, pierwszy strzał Sztormu - strzelał Karnat, niecelnie.

Pierwszy atak Nordy zneutralizowany "w załądku" przez Łukasza Barana.