A-klasa, XV kolejka - 14.04.2013r. g. 11:00, MOSiR Rumia

MKS Orkan Rumia - Sztorm Mosty 4:1 (1:1)

Bramki: Orkan 44', 66', 73', 75' - R. Kupiec 42'

Sztorm: B. Kortas - K. Kurdybelski, K. Komorowski, A. Stromski [M], D. Kaleta - Ł. Godlewski - R. Kupiec (61' M. Kraiński [M]), R. Styn, Ł. Baran [M], M. Michalski - P. Kurdziel (61' S. Kurdziel).

Żółte kartki (Sztormu): K. Komorowski, Ł. Godlewski.

Widzów: ok. 180 (w tym ok. 45 Sztorm)

Nie zagrali: M. Ankiewicz, R. Tomaszewicz, J. Stromski.

Poza kadrą: S. Karnat, M. Freiberg (obaj pauza za kartki), P. Augustowski, P. Chełmikowski (obaj kontuzja), M. Maszota (wyjazd), T. Czaplicki, M. Buchert (obaj gra w juniorach).

Sztorm do tego spotkania przystąpił z dużymi osłabieniami w kadrze. W składzie zabrakło aż trzech czołowych zawodników z rundy jesiennej. Spowodowane to jest pauzą za kartki bądź sprawami osobistymi zawodników. W spotkaniu także zagrać nie mógł kontuzjowany "joker" Patryk Augustowski. Ponadto spotkanie na ławce rezerwowych rozpocząć musiał kontuzjowany Sebastian Kurdziel oraz chory Maciej Kraiński.

Od pierwszej minuty to gospodarze zdominowali wydarzenia boiskowe. Sztorm z czasem zaczynał grać coraz lepiej. Dopiero po straceniu bramki, która padła ze spalonego i arbiter trafienia nie uznał Sztormowcy wzięli się do pracy. Najpierw trafili do siatki ale bramka Patryka Kurdziela nie została uznana - był na spalonym. Ale chwilę później debiutujący w barwach Sztormu Radosław Kupiec nie dał szans bramkarzowi rywali zdobywając przepięknym uderzeniem bramkę dającą prowadzenie. To chyba zdekoncentrowało Sztormowców bo niespełna dwie minuty później był już remis 1:1. Taki rezultat utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron pierwszy kwadrans to Sztorm Mosty dominował. Już w pierwszej minucie trzykrotnie goście mogli objąć prowadzenie. Po kontuzji doznanej przez Radosława Kupca siła ataku osłabła. Jakby nieszczęścia było mało to pechowo w polu karnym ręką zagrał Krzysztof Komorowki i sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystali gospodarze. Z upływem czasu Sztormowcy chcieli doprowadzić do wyrównania i za bardzo odsłonili się w defensywie co bezlitośnie wykorzystali gospodarze trafiając dwukrotnie do bramki w przeciągu trzech minut. Do końca MKS kontrolował wydarzenia boiskowe i nie pozwolił już na to by wynik się zmienił. Na ostatnie pół godziny gry na boisku pojawił się Sebastian Kurdziel ale grając z kontuzją nie był w stanie za wiele zrobić. Starał się ale jak grać z urazem i mają takie osłabienia.

W tym spotkaniu w seniorskiej piłce zadebiutował Artur Stromski, który przed kilkoma dniami obchodził swoje 17-naste urodziny. Debiut także w barwach Sztormu zaliczył bramkarz Bartosz Kortas i wspomniany już wcześniej strzelec bramki Radosław Kupiec.

Podziękowania także dla kibiców, którzy licznie pojawili się na tym spotkaniu. A szczególnie dziękujemy kibicowi Robertowi, który w przerwie meczu wracając z pobliskiego sklepu na ulicy Mickiewicza udzielił pomocy i wezwał karetkę pogotowia kibicowi drużyny Orkana. Kibic ten najprawdopodobniej dostał ataku epilepsji. Mamy nadzieję, że kibic wrócił już do pełnej sprawności.

Ocena zawodników >>>

Relacja minutowa w rozwinięciu, a także wybrane zdjęcia p. Laury Słowy:

93 minuta Sędzia kończy spotkanie. ORKAN 4 - SZTORM 1 (1:1)

91 minuta Łukasz Godlewski ze Sztormu po zamieszaniu w polu karnym rywali fauluje bramkarza. Otrzymuje żółtą kartkę.

89 minuta Sztormowcy niecelnie strzelają na bramkę rywali.

86 minuta Trzecia zmiana w drużynie MKS-u. Nr 11 za nr 8.

85 minuta Rożny dla Sztormu wywalczył Dawid Kaleta.

83 minuta Strzela młodzieżowiec Łukasz Baran wysoko nad poprzeczką.

Pozostało 10 minut. W drużynie gospodarzy zmiana. Nr 13 za nr 17.

79 minuta Trójkowa akcja Styn, Michalski, Kurdziel zakończona strzałem Sebastiana. Bramkarz nie bez kłopotów broni ten strzał oddany z 15 metrów.

78 minuta Zmiana w drużynie z Rumi. Schodzi Kamil Bieszke (nr 20), a w jego miejsce zawodnik z numerem 14.

Kwadrans do końca. Orkan stwarza kolejną groźną sytuację. Kortas pewnie przechwytuje podanie na 15-nastym metrze.

75 minuta Orkan po kontrataku podwyższa na 4:1.

73 minuta Strzał z szesnastki zawodnika Orkana, Kortas wybija do boku, a tam rywal czekał już na dobitkę. 3:1 dla Rumian!

71 minuta Strzał głową Sebastiana Kurdziela obok bramki.

70 minuta rożny dla gości. Wrzutka i bez zagrożenia.

68 minuta Dośrodkowanie gospodarzy i zawodniki MKS-u oddaje strzał głową obok bramki.

66 minuta Zawodnik Orkana wykorzystuje rzut karny strzelając mocno w samo okienko bramki. 2:1 dla Gospodarzy!

65 minuta Krzysztof Komorowski zostaje nabity w polu karnym w rękę. Sędzia pokazuje żółty kartonik i dyktuje jedenastkę.

64 minuta Faul na Sebastianie Kurdzielu.

63 minuta strzał Orkana z pod linii końcowej. Piłka przelatuje za bramką.

61 minuta Dwie zmiany w Sztormie. Maciej Kraiński za Radosława Kupca oraz Sebastian Kurdziel za brata Patryka.

58 minuta Kontuzji doznaje strzelec bramki Radosław Kupiec.

55 minuta Zawodnik MKS-u fauluje przed polem karnym gości.

54 minuta Rzut wolny dla Sztormu z 30 metrów. Godlewski silnym strzałem po ziemi minimalnie przy słupku.

53 minuta Wrzutka, która bardziej wyglądała na strzał w "długi" słupek przez Godlewskiego. Bramkarz wyłapuje.

47 minuta Rożny dla gospodarzy jednak piłka przeleciała przez pole karne nie trącona przez żadnego zawodnika.

46 minuta Początek drugiej połowy mocno zaakcentował Sztorm. Pierwsza minuta przyniosła trzy dogodne sytuacje Sztormowców. Kamil Kurdybelski strzelał w okienko jednak bramkarz koniuszkami palców zbił piłkę, piłkę w polu utrzymał Styn. Po wrzutce 5 metrów przed bramką staną Patryk Kurdziel, który trafił nieczysto w piłkę i z sytuacji nic nie wynikło. To powinna być bramka.

W Rumi przerwa i wynik 1:1.

Sędzia dolicza 1 minutę do czasu pierwszej połowy.

44 minuta MKS wyrównuje wynik spotkania. 1:1!

42 minuta z 22 metrów szpicem buta na bramkę uderza Radosław Kupiec i piłka od poprzeczki trafia do bramki! "Roko" trafia w swoim debiucie! ORKAN 0, SZTORM 1!

41 minuta Styn przy piłce, podaje do Patryka Kurdziela na sam na sam, ten trafia do bramki ale sędzia odgwizduje spalonego.

40 minuta. Orkan trafia do siatki, cieszą się zawodnicy, a sędzia odgwizduje spalonego.

39 minuta rzut wolny dla Rumian na 19 metrze. Strzela bezpośrednio. Bartosz broni przed siebie. Kolejny zawodnik nie zdołał dobić ale jego kolega uderzył i trafił w słupek.

35 minuta strzał gospodarzy - blokuje Kurdybelski. 36 minuta groźna sytuacja Sztormu, Kupiec jednak nie zdołał oddać strzału.

Chwilę później niezrozumienie obrońców Sztormu, zawodnik rywali bliski dojścia do strzału ale Kortas go uprzedza.

33 minuta P. Kurdziel dostaje "ciasteczko" w polu karnym jednak tego nie wykorzystuje.

27 minuta Michał Michalski przekłada dwukrotnie piłkę, oddaje strzał z 20 metrów - wysoko nad bramką.

25 minuta rożny dla Sztormowców. Dośrodkowanie w pole karne, zamieszanie i obrońca wybija.

21 minuta strzał niecelny MKS-u. Wcześniej faul Sztormu.

19 minuta czwarty już faul miejscowych.

18 minuta Wrzutka z połowy boiska na światło bramki, bramkarz pewnie łapie.

16 minuta Orkan po raz drugi oddaje celny strzał w tym meczu. Kortas pewnie łapie.

Po kwadransie gry na boisku lekka przewaga Rumian.

Minutę później wrzutka z rożnego, strzela Styn i bramkarz wyłapuje strzał.

11 minuta Pierwszy strzał Sztormu po rzucie wolnym z dośrodkowania gospodarze wybili na rożny.

9 minuta Faulowany we własnym polu karnym był Bartosz Kortas.

8 minuta - MKS strzela z dystansu.

6 minuta pierwszy faul gospodarzy. Faulowany Kupiec.

Pierwsza minuta i akcja Orkana - strzał niecelny.

Skład Sztorm: B. Kortas - K. Kurdybelski, K. Komorowski, A. Stromski (M), D. Kaleta - Ł. Godlewski - R. Kupiec, R. Styn, Ł. Baran (M), M. Michalski - P. Kurdziel.
Na ławce rezerwowych: R. Tomaszewicz (br), M. Ankiewicz, J. Stromski, S. Kurdziel - z kontuzją, M. Kraiński (M) -chory.
Tymczasem poza kadrą w Sztormie znaleźli się: S. Karnat, M. Freiberg (obaj pauza za kartki), P. Augustowski (obaj kontuzja), M. Maszota (wyjazd), T. Czaplicki, M. Buchert (obaj gra w juniorach).

SOB. 22:04

W kadrze zabraknie także kilku innych ważnych zawodników ale o tym już przed samym meczem. KLUB JEST OSŁABIONY KADROWO DLATEGO BĘDZIE POTRZEBOWAŁ 12 ZAWODNIKA! WAS - KIBICÓW!!!

SOB. 22:02

W spotkaniu także nie mogą zagrać z powodu pauzy zawieszenia za 4 żółte kartki Sebastian Karnat i Michał Freiberg.

SOB. 22:00

Już za 13 godzin zawodnicy obu drużyn będą pojawiali się na murawie stadionu w Rumi. Wiemy już że przeciwko Rumianom nie zagra dwóch młodzieżowców, którzy dziś wystąpili w spotkaniu Juniorów B i nie będą mogli się pojawić na murawie w jutrzejszym spotkaniu. - T. Czaplicki i M. Buchert.