Podsumowanie roku - juniorzy B / juniorzy młodsi

• autor: M_Michal, 2013-01-08 08:14

Drużyna juniorów B to najstarsza grupa młodzieżowa Sztormu Mosty. W jej szeregi wchodzą zawodnicy urodzeni w 1996 i 1997 roku (jest także kilku z 1998). Większość zawodników obecnej kadry jest w drużynie od samego początku istnienia Klubu i obecny sezon 2012/13 jest dla nich trzecim w którym występują w lidze jako zawodnicy Sztormu Mosty.

Podsumowanie roku 2012 w rozwinięciu

Miniony rok należy zaliczyć do całkiem niezłych, choć oczywiście zawsze mogło być lepiej. Aby sprawiedliwie ocenić  dwanaście poprzednich miesięcy, należy wziąć pod uwagę bardzo ważne czynniki. Po pierwsze nasi juniorzy wiosną rywalizowali w rozgrywkach rocznika 1995, co musiało mieć odzwierciedlenie w osiąganych przez nich wynikach. Po drugie są na granicy wiekowej pomiędzy gimnazjum i szkołą średnią, co sprawia m. in, że zdarza się że niektórzy po prostu z różnych względów rezygnują z dalszego uprawiania piłki nożnej.

Drużynę tworzą przede wszystkim ludzie. Obecnie jest to ponad dwudziestu zawodników. Latem doszło ich kilku, następni przyszli w trakcie rundy jesiennej, jeszcze inni powrócili do treningów i zabrali się do systematycznej pracy.  Teraz także na treningi zgłaszają się „nowi” oraz byli zawodnicy i trzeba uczciwie przyznać, że kadrowo (przede wszystkim jeśli chodzi o liczbę i o poziom sportowy zawodników) jest najlepiej w kilkuletniej historii Klubu i drużyny. Zespół od początku ligowej historii prowadzi trener Michał Michalski.

Wiosna 2012. Rundą wiosenną Sztorm kończył sezon 2011/2012. Jak już wcześniej było wspominane, nasi zawodnicy rywalizowali w nim z zawodnikami z rocznika 1995. Zdołali w nim zdobyć  18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy, 14 porażek, 37 zdobytych bramek) co pozwoliło na zajęcie 9 (na  12) miejsca w tabeli. Nie jest to oczywiście wynik rewelacyjny, ale chyba realnie odzwierciedlający, że drużyna nie do końca poradziła sobie z przymusem łączenia roczników do kategorii wiekowej junior B. Ponadto mecze niezłe były przeplatane meczami po prostu słabymi i zdarzało się, że drużyna grała dobre spotkania z drużynami z czołówki, a punkty traciła z zespołami o podobnym poziomie.

Lato 2012. Przed sezonem 2012/2013 w drużynie wiele się zmieniło. Doszło kilku nowych graczy, niektórzy wrócili do gry, co wyraźnie podniosło poziom sportowy. Już latem podczas sparingów widać było różnicę w grze i na nowy sezon można było patrzeć z optymizmem. Do tego skończył się problem z wiekiem zawodników tzn. rocznik 1996 jest najstarszym występującym w lidze juniorów B, a tacy zawodnicy to większość w Sztormie.

Jesień 2012. Sezon 2012/2013 Sztormowcy rozpoczęli zwycięstwem 8:0 z Iskrą Gdynia. W następnych spotkaniach bywało różnie. Udało się odnieść kilka cennych zwycięstw, niestety nie udało się ustrzec także wpadek, co odbiło się na końcowej pozycji w tabeli. Rundę jesienną Sztorm kończy na 4 miejscu (na 13 zespołów) z dorobkiem 22 punktów (7 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki, bramki: 35-17). Największy sukces to niewątpliwie zwycięstwo z liderem tabeli. Nasi zawodnicy pokonali Orlęta Reda 2:1 (wtedy był to mecz lidera z wiceliderem tabeli). Poza meczem ze Sztormem, Orlęta mają komplet zwycięstw i kończą jesień na 1 miejscu z 33 punktami. Do drugiego Gryfa Wejherowo Sztorm traci 4 punkty, do trzeciego MKS Władysławowo 1 punkt. Dokładną tabelę można zobaczyć tutaj. Bramki dla Sztormu jesienią strzelali: M. Buchert -9, M. Adamski -6, A. Stromski -4, T. Czaplicki, B. Macholla, W. Lajzer, D. Gizella -3, K. Chwał, P. Marszałkowski, K. Stromski -1.

Cele na 2013. Głównym celem drużyn juniorów B  jako bezpośredniego młodzieżowego zaplecza pierwszego zespołu, jest przygotowanie zawodników tak, aby kilku z nich mogło do niego z końcem sezonu dołączyć. Oczywiście w planach jest w dalszym ciągu kontynuowanie gry w rozgrywkach juniorskich, ale najlepsi muszą już powoli być przymierzani do seniorskiej piłki, tak by za kilka lat stanowili o sile Sztormu Mosty (lub innych lepszych zespołów). Jeśli chodzi o ligę juniorów B, to realne jest drugie miejsce i o nie będą właśnie walczyć Sztormowcy.

Najważniejsze jest to co jest tu i teraz, a trzeba przyznać że jest naprawdę dobrze. Obecnie drużyna juniorów B, to zespół z którym można wiązać duże nadzieję. Jest duża grupa zaangażowanych i trenujących zawodników, zgłaszają się też nowi co świadczy renomie zespołu. Wyniki w lidze też są dobre i co najważniejsze niewiele brakuje by było jeszcze lepiej. Kilku zawodników obecnie prezentuje naprawdę spore umiejętności i już tylko kwestią czasu jest kiedy zadebiutują oni w pierwszym zespole.

Juniorzy B rozgrywki ligowe wznowią w kwietniu.

autor: ~Brajan #8 2013-01-08 10:34:25

avatar Panowie z taką ekipą możemy wiele każdy to wie jeszcze większe przywiązanie i będzie jeszcze lepiej krótko mówiąc trzeba walczyć i będzie dobrze :)

autor: ~iskragdynia-życzliwy sąsiad 2013-01-10 19:12:59

avatar Życzymy Wam "pudła" na koniec sezonu, ale w rewanżu