Aktualności

A-klasa: Remis w Sopocie 2:2.

• autor: Andrzej_S, 2012-10-07 12:04
Karlikowo Sopot - Sztorm Mosty 2:2 (1:0)
Bramki:   K. Banaszek 19', T. Mazurkiewicz 61' - P. Augustowski 70', R. Styn (k) 85'
Nie zagrali:  M. Ankiewicz, J. Serafin, Ł. Baran, R. Chojka.
Poza kadrą: A. Stempka, P. Kurdziel, M. Freiberg (wyjazd), J. Radtke (kontuzja).

Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando Sztormu. Stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Na bramkę nie udało się zamienić żadnej z nich. W 19 minucie pierwsza dobra sytuacja Karlikowa (sam na sam) i Banaszek otworzył wynik spotkania trafieniem na 1:0. Kolejne minuty i goście jakby zapomnieli, że to oni stracili bramkę i że trzeba to odrobić. PDP atakowała i najpierw była bliska podwyższenia - Stromski był na posterunku i popisał się znakomitą interwencją. Tak i później zawodnicy Sopotu nie byli w stanie skutecznie zakończyć akcji. Sztormu dopiero w końcówce nieco się obudził ale do przerwy zmienić wyniku już się nie udało żadnej ze stron.
Druga odsłona rozpoczęła się pod dyktando Sztormu. Efektów jednak nie było widać i trener Mądrzak zdecydował się na zmianę ofensywną. Postawił na trzech napastników i można powiedzieć, że graliśmy systemem 4-3-3. Nie przyniosło to drastycznej zmiany gry. W 61 minucie po rzucie wolnym na 17 metrze pięknym strzałem nad murem popisał się Mazurkiewicz. Piłka trafiła w okienko bramki, a gospodarzy ogarnęła wielka radość prowadząc już 2:0. Trener Mądrzak zdecydował się na kolejną zmianę. Na boisku jednak się nieco uspokoiło i nie mieliśmy groźnych ataków po żadnej stronie. Uśpiło to nieco obronę PDP. W 70 minucie w pole karne wdarł się Sebastian Kurdziel i z pod linii końcowej wrzucił piłkę w środek pola karnego. Piłka wydawała się zagrana za mocna i za wysoko ale Augustowski zdołał się cofnąć do piłki i uderzył ją głową w kierunku bramki tak, że poleciała lobem nad bramkarzem w długi róg bramki i goście zdobyli kontaktowe trafienie. W 70 minucie było 2:1. Kolejne minuty to groźne sytuacje po obu stronach w stosunku 1-3 dla Mostów. W między czasie doszło do zmiany w ekipie gości. Jak się okazało znaczącej dla przebiegu spotkania. W 85 minucie zawodnik Sopotu nie trafia w piłkę tylko w nogi Michalskiego i sędzia używa gwizdka. Podbiega na miejsce zdarzenia i pokazuje na 11 metr! Rzut karny. Jedenastkę pewnym strzałem w lewy róg wykorzystuje Radosław Styn. Bramka wyrównująca wprowadziła w ekipie Sztormu nadzieję na zwycięstwo, a w szeregach Karlikowa sporo nerwowości. W pierwszej minucie doliczonego czasu Michał Frankowski dośrodkował piłkę na piąty metr i po niepewnej interwencji bramkarza do bramki trafił Godlewski. Jego radość nie trwała zbyt długo, bo sędzia nie uznał bramki. Słusznie odgwizdał spalonego. Sztorm stworzył jeszcze jedno zagrożenie pod bramką gospodarzy ale strzał okazał się niecelny. Sędzia zakończył te pełne emocji spotkanie.
Wynik remisowy z przebiegu spotkania można uznać za sprawiedliwy ze wskazaniem na Sztorm. W spotkaniu tym zauważalny był brak Michała Freiberga. Na wielki plus można uznać zmiany dokonane przez Roberta Mądrzaka. Najpierw wpuścił na boisko Augustowskiego, który po 13 minutach przywrócił nadzieje na pozytywny rezultat (drugie z rzędu trafienie w spotkaniu wchodząc z ławki). Później na boisku zameldował się Michał Michalski, który miał udział przy bramce na 2:2. To on wywalczył rzut karny.
Dziękujemy kibicom za przyjazd w tak licznej liczbie na to spotkanie oraz głośny doping.

Relacja minutowa (LIVE):
Po meczu: Z przebiegu meczu Sztorm zasługiwał na znacznie więcej.

90'+3

Sędzia kończy te emocjonujące spotkanie. Wynik 2:2.

90+2 Sztorm atakuje ale nie może wykończyć.

90'+2

Godlewski otrzymuje żółtą kartkę za ściągnięcie koszulki - radość po strzelonej bramce (nieuznanej).

90'+1

Miękka wrzutka Frankowskiego, bramkarz broni, dobija Godlewski i strzela. Piłka trafia do bramki ale sędzia pokazuje spalonego.

90'

23 metr. Pośredni dla Sztormu - rywal zagrał za wysoko nogą.

88'

Dobra sytuacja Michalskiego ale nie zdołał dośrodkować - zblokowany przez bramkarza.

85'

2:2! Jedenastkę pewnie wykorzystał Radosław Styn.

85'

Michalski faulowany w polu karnym. Rzut karny!

83'

Zmiana w drużynie Gospodarzy. Schodzi nr 15, a pojawia się nr 3.

82'

Godlewski blokuje strzał z dystansu - rożny.

81'

Strzału z boku boiska spróbował Michał Frankowski - niecelnie.

80'

Po raz kolejny kontrowersja. Sędzia przerywa grę przy kontrataku Mostów. Powód - zawodnik PDP leży na murawie.

78'

Sytuacja dla gości - kończy się tylko na rożnym.

77'

Z wolnego uderza Godlewski. Silny strzał przy ziemi niewiele od słupka.

77'

Kontratak z przewagą Sztormu. Karnat jest faulowany na 30 metrze. Sędzia nie pokazuje kartki.

76'

Dobra sytuacja dla Sztormu ale ręką zagrywa Karnat.

74'

Zmiana: Michał Michalski wchodzi. Boisko opuszcza Bartosz Bona.

70'

Sebastian Kurdziel dośrodkowuje w pole karne a tam Patryk Augustowski strzałem głową trafia do siatki. 2:1!

68'

Przypadkowa piłka do zawodnika PDP ale był na pozycji spalonej.

66'

Nad boiskiem w Sopocie zebrały się chmury deszczowe i padający deszcz utrudnia warunki gry.

64'

PDP wychodzi 1 na 1 z bramkarzem Mostów. Stromski broni strzał na dziesiątym metrze. Komorowski wybija piłkę na rożny.

63' Zmiana: Michał Frankowski za Pawła Chełmikowskiego

62'

Wolny dla Sztormu z 20 metra. Godlewski strzela. Bramkarz piąstkuje.

61'

Strzał z wolnego. Lekko nad murem i Józef Stromski kapituluje. 2:0...

60'

Komorowski wchodzi wślizgiem przed polem karnym i fauluje rywala. Otrzymuje żółty kartonik.

59'

Mocny strzał z wolnego, bramkarz piąstkuje.

59'

Żółta kartka za zagranie ręką dla zawodnika Karlikowa.

58'

Groźna sytuacja po strzale z wolnego. Stromski nie łapie piłki i wypuszcza ją przed siebie, rywal nie trafia dobitki.

57'

Żółta kartka za faul dla Dawida Kalety.

57'

Zmiana: Michał Maszota opuszcza boisko. Za niego Patryk Augustowski.

56'

Radosław Styn podał do Sebastiana Karnata. Ten z dość dużego konta minimalnie przy słupku.

55' Dobre dośrodkowanie z wolnego Godlewskiego. Bramkarz piąstkuje.

53'

Karlikowo atakuje, jednak zostają złapani na spalonym.

52'

Poza boiskiem od przerwy rozgrzewają się Patryk Augustowski i Michał Frankowski.

51'

Dośrodkowanie z narożnika bardzo mocne i bramkarz wyciąga się jak struna do złapania piłki.

50'

Groźna akcja Sztormu, ale tylko rożny.

49'

Za zagranie ręką przy linii bocznej Maciej Kraiński otrzymuje żółty kartonik.

46'

Sztorm rozpoczyna drugą część spotkania.

12:03

Zawodnicy pojawiają się na boisku.

12:01  Przed drugą połową boisko przypomina bardziej kartoflisko niż nawierzchnię do gry w piłkę.

Przerwa! Do przerwy niestety Sztorm przegrywa 1:0. Oby druga część była bardziej udana.

45+1'

Mija regulaminowy czas gry. Koniec I połowy.

45+1'

Dośrodkowanie PDP ale na posterunku Godlewski i wybija piłkę głową do boku.

43'

Indywidualna akcja zawodnika z Sopotu. Uderza jednak strzał zblokowany - rożny.

41'

Bartosz Bona za faul na rywalu otrzymuje żółtą kartkę.

41'

Bona dośrodkowuje, Godlewski z głowy uderza ale prosto w nogę swojego kolegi.

40'

Kolejny rożny dla Sztormu.

39'

Dośrodkowanie - rożny z drugiego narożnika.

39'

Sebastian dostaje znakomitą piłkę na czwartym metrze. Uderza jednak prosto w bramkarza... - rożny.

36'

Dobra akcja Sztormu. Na spalonym Kaleta.

35'

Rożny dla gospodarzy.

34'

Kontratak PDP. Strzał z 18 metra prosto w bramkarza.

34'

Rajd prawą stroną przez pół boiska Radka Styna, dośrodkowuje. Bramkarz pewnie łapie.

30'

Dośrodkowanie za mocne, jednak możliwość poprawy. Ale za mocna przerzutka na drugą stronę do Karnata.

29'

Maszota decyduje się na strzał z 25 metrów. Strzał po rykoszecie - rożny.

27'

Kontratak gospodarzy. Zawodnik dostaje piłkę na 1 na 1. "Podpala się" za bardzo i oddaje przedwcześnie całkowicie nie udany strzał.

26'

Zagrożenie pod bramką Mostów. Silny strzał na bramkę - broni na raty Stromski.

25'

Groźna akcja Sopotu. Z piątego metra wybija Komorowski na rożny.

19'

Kontratak Karlikowa. Zawodnik PDP wychodzi sam na sam z Józefem Stromskim i pokonuje go strzałem w długi róg bramki po ziemi. 1:0.

17'

Chwilowo nieco spokojniejsza gra po obu stronach. Słońce także chowa się za chmurami.

13'

Kontratak gospodarzy - spalony.

13'

Karnat zagrywa do Kurdziela. Ten nie zdążył do piłki jednak wywalczył rożny.

12'

Chełmikowski wdziera się w pole karne prawą stroną. Podaje do środka po ziemi - piłka za plecy kolegów w polu karnym.

11'

14 podań drużyny Sztormu. Przerwane jednak przed jednego z obrońców.

9'

Maszota na 20 metrze do do Karnata. Ten oddaje strzał. Jednak za lekko. Bramkarz pewnie łapie.

8'

Kolejny raz Styn. Tym razem po ziemie do Kurdziela. Decyduje się na strzał ale kolejny raz blokuje obrońca.

7'

Dośrodkowanie Styna z boku, piłkę łapie bramkarz.

7'

Dośrodkowanie Kraińskiego z prawej strony - nieudane.

6'

Dośrodkowanie Radosława Styna i uderza Karnat z 10 metrów nad bramką.

5' Sebastian Kurdziel przedziera się w pole karne i uderza prosto w obrońcę. Piłka ląduje na szesnastym metrze pod nogami Michała Maszoty. Ten uderza. Bramkarz broni z problemami na raty.

3'

Próba strzału z dystansu Pawła Chełmikowskiego. Nad bramką.

2'

Wraz z pierwszą minutą z za chmur wyłania się słońce.

1'

Pierwszy gwizdek. Zaczynają gospodarze.

-1' Zawodnicy wraz z sędziami wychodzą na spotkanie.
-10' Powodzenia od Patryka Kurdziela:)

-35'

Ławka rezerwowych: Jakub Serafin (M), Łukasz Baran (M), Patryk Augustowski, Michał Michalski, Michał Frankowski, Marcin Ankiewicz, Robert Chojka.

-35' Bramkarz: Józef Stromski, Obrona: Maciej Kraiński (M), Krzysztof Komorowski, Łukasz Godlewski (C), Dawid Kaleta. Pomoc: Bartosz Bona, Paweł Chełmikowski, Michał Maszota, Sebastian Kurdziel, Atak: Radosław Styn, Sebastian Karnat.