Aktualności

Rezerwy już po drugim sparingu.

• autor: Andrzej_S, 2012-07-31 22:57

Dziś wieczorem drużyna Sztormu II Mosty udała się do Gdyni gdzie na bocznym boisku GOSiR rozegrała spotkanie towarzyskie z drużyną Marynarki Wojennej RP.
Spotkanie pierwotnie było zaplanowane na godzinę 20:30, jednak z powodu rozgrywania na głównej płycie spotkania Pucharu Polski przez drużynę Arki Gdynia z Olimpią Elbląg spotkanie nie mogło się rozpocząć o wyznaczonej godzinie z przyczyn bezpieczeństwa ponieważ boczne boisko sąsiaduje z drogą, któraą stadion opuszczali kibice z Elbląga, którzy są w nieprzyjaznych stosunkach z kibicami Gdyńskimi.

Na murawę zawodnicy obu drużyn zostali wpuszczeniu dopiero o godzinie 21:25. Z racji, że obiekt musiał być opuszczony do godziny 23:00 postanowiono, że drużyny rozpoczną spotkanie po 15 minutowej rozgrzewce, a więc o 21:40 i zagrają 2x35 minut z 5-ciominutową przerwą.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Marynarki Wojennej RP. Do przerwy był wynik 3:0.

Pierwsza połowa nie należała do zbyt udanych w wykonaniu rezerw Sztormu, które straciły pierwszą bramkę już w pierwszej minucie. W ósmej minucie MW RP podwyższyła wynik na 2:0 i nadal grała bardzo ofensywnie chcąc podwyższyć wynik w efekcie czego pięć minut później było już 3:0. Przez pozostałą część pierwszej połowy Sztormowcy stworzyli sobie tylko dwie sytuacje strzeleckie, zaś rywal miał ich jeszcze kilka.
W przerwie w drużynie Sztormu nastąpiło kilka zmian zawodników, jak też zamienili się pozycjami. Gra w drugiej części wyglądała o wiele lepiej niż ta prezentowana przez Sztorm w pierwszych 35-ciu minutach. Lepszą grą w obronie nie pozwalali przeciwnikowi zbyt często dochodzić do sytuacji zagrażającym własnej bramce. Drużyna grała głównie z kontrataku, gdyż była to chyba jedyna możliwość w grze z tak doświadczonym przeciwnikiem. Dwa takie kontrataki zakończyły się trafieniami Macieja Śmiejkowskiego, który trafiał do bramki rywala w 51 i 63 minucie. Sztormowcy mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje by doprowadzić wynik do remisu jednak jak to w piłce bywa nie zawsze wykorzystuje się sytuacje stuprocentowe.

W Sztormie zagrali:
I połowa: A. Cieśliński - P. Grala, Mirek, M. Bułach, W. Piegat - M. Kraiński, K. Dawidowski - K. Pek, P. Kurdziel, K. Toruńczak - M. Przyjemski.

II połowa: J. Serafin (testowany) - M. Kraiński, P. Klamrowski, P. Marszałkowski, K. Toruńczak - D. Skrzyński (testowany), M. Zygmański - M. Przyjemski, M. Śmiejkowski, K. Pek - P. Labuhn (testowany).